• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[13:35 04.08.17]    Оприлюднення інформації для споживачів про тарифи

Інформаційне повідомлення про оприлюднення проекту зміни тарифів на передачу (розподіл) електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифів на постачання електроенергії за регульованим тарифом на 2018 рік

Приватне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго" на виконання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг № 866 від 30.06.2017 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» з метою проведення відкритого обговорення оприлюднює проект тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електромережами на 2018 рік та проект тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік, з врахуванням рекомендацій згідно наради НКРЕКП від 14.07.2017.
Детальніше ознайомитися з обґрунтуванням тарифів можна в Інформаційній довідці (Див. нижче тексту)
Пропозиції до проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік просимо надавати:
- у письмовій формі на адресу АТ "Прикарпаттяобленерго": 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34;
- шляхом надсилання електронних повідомлень на email: kanc@oe.if.ua
Пропозиції та зауваження з питань, винесених на відкрите обговорення проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік, надані заінтересованими особами приймаються до 18 серпня 2017 року.
Пропозиції і зауваження до проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.
Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного у інформаційному повідомленні терміну, не реєструються та не розглядаються.

Інформаційна довідка

Обґрунтування щодо зміни тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та тарифів на постачання електричної енергії Приватного акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго» на 2018 рік.

На виконання вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»; керуючись Процедурою встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженою постановою НКРЕ від 01.08.2001 року № 801, Порядком розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затвердженим постановою НКРЕКП від 13.04.2017 року № 512; а у випадку переходу на стимулююче регулювання, керуючись Процедурою встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання, затвердженою постановою НКРЕ від 26.07.2013 року № 1030, Порядком розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання, затвердженим постановою НКРЕ від 11.07.2013 року № 900 та іншими нормативно-правовими та законодавчими актами, АТ «Прикарпаттяобленерго» (далі компанія) оприлюднює проекти тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік, для їх обговорення з представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, організацій, що представляють інтереси споживачів, громадських організацій, засобів масової інформації та іншими зацікавленими особами.

На підставі проведених розрахунків у відповідності до діючої методики «Витрати +», рівень тарифів АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2018 рік буде наступним:
тарифи на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електромережами для споживачів 1 класу – 63,68 грн./МВт*год, для споживачів 2 класу - 506,53 грн./МВт*год;
тариф на постачання електричної енергії за регульованим тарифом для споживачів 1 групи – 9,13 грн./МВт*год, для споживачів 2 групи – 45,65 грн./МВт*год.
Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 1 класі напруги - 1491,95 грн./МВт*год. Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 2 класі напруги - 2130,32 грн./МВт*год.
Тариф для населення за обсяг, спожитий до 100 кВт*год. електроенергії на місяць (включно) -750 грн./МВт*год., а за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год. на місяць - 1400 грн./МВт*год..

При існуючій системі тарифоутворення «Витрати +» коштів, які передбачаються на виконання заходів інвестиційної програми, ремонти та модернізацію електричних мереж, не вистачає.
Зростання кількості об'єктів, які відпрацювали свій технічний ресурс, призводить до погіршення показників надійності мереж компанії. Найбільш відчутною проблемою є стан розподільчих електромереж, зокрема з 23,3 тис. км повітряних ліній 0,4-10 кВ 12,1 тис. км 52 % повністю амортизовані. В межах інвестиційних програм останніх п’яти років вдалось перебудувати біля 300 км ліній, що складає всього 2,5 % від потреби. Достатньо значна частина трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів потребує реконструкції та заміни. Поряд з цим продовжує старіти парк силових трансформаторів 6-10/0,4 кВ, зокрема за останні п’ять років частка трансформаторів що працюють понад 25 років збільшилась з 56% до 64%. Щодо обладнання ПС 35-110 кВ, на сьогоднішній день 93 % та 87% трансформаторів 35 кВ та 110 кВ відповідно, працюють понад 25 років. Недостатніми також є темпи заміни силових вимикачів: загалом сучасним вимогам надійності та економічності відповідають тільки елегазові вимикачі 110 кВ, частка яких складає 48 % від загальної кількості. Напругою 10 кВ 36% масляних вимикачів замінено на вакуумні. Найнижчий відсоток оновлення вимикачів напругою 35 кВ – всього 17 % вакуумні. Крім того, постійний ріст побутового навантаження в гірських районах призводить гострих проблем дефіциту потужності, вирішення яких потребує значних коштів для розвитку мереж 35-110 кВ.
Вирішити проблему дає можливість світовий досвід переходу на стимулююче тарифоутворення. Насамперед, збільшення інвестицій, введення в дію нових потужностей та будівництво сучасних мереж підвищить надійність та якість електропостачання, покращить рівень обслуговування споживачів, забезпечить комфортні умови для розвитку бізнесу та регіону в цілому.
При переході до стимулюючого регулювання Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2018 рік становитиме 844 млн. грн., у випадку формування тарифів за діючою методологією «витрати +» - 143 млн. грн.
Стимулююче регулювання передбачає нову систему формування тарифів на основі довгострокового планування, спрямованого на залучення інвестицій в активи компанії (розвиток електричних мереж) та оптимізацію операційних витрат розподільних компаній.
Нова методологія передбачає формування необхідного доходу за принципом збалансованості інтересів держави, розподільчої компанії та споживачів. Компанії отримують достатній рівень доходу для здійснення інвестицій та одночасно зобов’язані виконувати цільові завдання щодо підвищення надійності електропостачання, зниження технологічних витрат електроенергії в електромережах та зменшення неефективних операційних витрат.
Детальніше з принципами та перевагами стимулюючого регулювання можна ознайомитися в презентації НКРЕКП «Існуюча практика тарифоутворення та бачення по впровадженню RAB-регулювання», яка розміщена в даному розділі за окремою вкладкою.

При застосуванні нової методології тарифи на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами для споживачів 1 класу становитимуть 109,37 грн./МВт*год, для споживачів 2 класу – 1 312,64 грн./МВт*год;
тарифи на постачання електричної енергії за регульованим тарифом для споживачів 1 групи – 9,39 грн./МВт*год, для споживачів 2 групи – 46,93 грн./МВт*год.
Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 1 класі напруги - 1537,90грн./МВт*год. Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 2 класі напруги - 2936,69 грн./МВт*год.
Тариф для населення за обсяг, спожитий до 100 кВт*год. електроенергії на місяць (включно) -750 грн./МВт*год., а за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год. на місяць - 1400 грн./МВт*год.Останні новини

Енергетики завітали в гості до особливих діток

Івано-Франківський поет представив енергетикам збірки своєї поезії

Підписатись на отримання інформації від енергетиків стало ще легше!

Сильний сніг став причиною вимкнень на Прикарпатті

КЕЧівські будинки можуть залишитись без світла


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

22.02.18 Україна в 2017 році закупила ядерне паливо на $533 млн - Держстат

21.02.18 Україна - друга в Європі за запасами газу

15.02.18 Скільки коштує пальне в Україні і Європі