• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[10:05 10.04.18]   Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Першими ознаками весни на Прикарпатті є не підвищення температури і навіть не підсніжники, а характерний запах диму в повітрі. Попри заборони та застереження екологів, щойно сходить сніг, мешканці міста та області спалюють минулорічну траву та сухостій. Неконтрольований вогонь швидко поширюється, створюючи загрозу для людей, тварин, сусідніх будівель та ліній електропередач. В компанії наголошують – підпали трави незаконні.

Протягом останніх трьох діб Управління ДСНС України в Івано-Франківській області щодня фіксувало близько 30 пожеж, спровокованих спаленням трави. Безвідповідальні землекористувачі залишають вогонь без нагляду, і локальні підпали стать причиною масових пожеж та завдають серйозної шкоди.
Енергетики особливо наголошують на забороні підпалів поблизу ліній електропередач, оскільки вогонь може перекинутися на дерев’яні опори, пошкодити енергообладнання, призвести до нагрівання та обриву проводу. Це, в свою чергу, реальна загроза ураження струмом не тільки для людей, а й для свійських та диких тварин, що перебувають поруч, а також причина перебоїв у електропостачанні.
«Законодавство забороняє палити вогонь в охоронних зонах, - зазначає заступник начальника служби з охорони праці енергокомпанії Тетяна Данилишин. – В цих зонах також заборонено розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Сподіваємося, що мешканці області прислухаються до заклику, будуть дотримуватися закону та відмовляться від весняних «підпалів».
Також фахівці компанії вкотре спростовують думку про те, що спалення трави є корисним для землі. «Попри поширену ідею, що спалення трави сприяє кращому росту зелені та кращому урожаю, екологи вважають підпали сухостою злочином, - додають в енергокомпанії. – Вогонь калічить тварин, повністю знищує екосистему та руйнує родючі шари ґрунту. Тож запалюючи сірник, варто подумати, скільки шкоди ви завдаєте своїми діями».
Щоб захистити електромережі у період масових низових пожеж у весняний період, АТ «Прикарпаттяобленерго» впроваджує заходи, спрямовані на посилення пожежної безпеки. Зокрема, в компанії проводиться перевірка стану пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проходять позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Але й цього не буде достатньо, якщо мешканці продовжуватимуть підпалювати траву.
При виявленні неконтрольованих підпалів трави слід викликати бригаду рятувальників ДСНС за номером 101, а також повідомити про загрозу виникнення пожежі в охоронних зонах ліній електропередач на цілодобову телефонну лінію компанії за номером 0 800 50 40 20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України).
Публічний осуд та критика здатні змусити людей побачити себе зі сторони і переглянути свої дії. Тож енергетики закликають всіх, хто стане свідком безвідповідального підпалу сухостою поблизу електроустаткування, надсилати фото-докази з місцем розташування в приватні повідомлення на офіційну сторінку компанії в Facebook (www.facebook.com/oe.if.ua) для публікації.Останні новини

АТ «Прикарпаттяобленерго» провело загальні збори акціонерів

АТ «Прикарпаттяобленерго» відзвітує перед акціонерами

Програма реабілітації ветеранів АТО здобула перемогу на конкурсі бізнес-кейсів з КСВ

Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Інформаційне повідомлення


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

06.04.18 Українці платять за електроенергію та опалення у рази менше за європейців

04.04.18 У низці міст України завершили опалювальний сезон

03.04.18 "Укртатнафта" вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з 1 травня