в черзі 0
Меню

приєднання

Порядок приєднання

У січні 2013 року набули чинності зміни до законодавства, які регламентують порядок доступу електроустановок замовника до електромереж. Ввівши нову процедуру і встановивши тарифи, держава впорядкувала надання послуги з приєднання електроустановок громадян до мереж електропередавальних організацій.

Порядок приєднання до електромереж встановлюється Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених Постановою НКРЕКП № 32 від 17.01.2013 року. Новим законом описано два види приєднань до електромереж: стандартне та нестандартне. Для стандартного приєднання до електромереж клієнт має лише підписати договір з енергокомпанією та внести відповідну плату згідно прийнятих ставок.

Для нестандартного приєднання Замовник повинен розробити проектно-кошторисну документацію на зовнішні мережі та оплатити плату за нестандартне приєднання.

Визначення

Стандартне приєднання — приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника потужністю до 160 кВт включно до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Місце приєднання електроустановки — існуюча або запроектована межа балансової належності електроустановок споживача або замовника.

Місце забезпечення потужності (замовленої до приєднання) — місце в існуючих електричних мережах електропередавальної організації, від якого електропередавальна організація забезпечує розвиток електричних мереж з метою приєднання електроустановки замовника відповідної потужності або приєднання генеруючих потужностей.

До відома громадськості

НКРЕ КП затвердило ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж для IІІ ступенів приєднання (до 160 кВт включно) на 2017 рік. Постанова НКРЕ КП № 81 від 26.01.2017 «Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2017 рік». Постановою також визначено, що плата за приєднання стягується з урахуванням податку на додану вартість.

Важлива інформація для замовників приєднання до електричних мереж від національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕ КП)

Контакти

  • Додаткова інформація – Кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго»

    тел: 0 800 50 40 20

Замовлення послуги зі стандартного приєднання - у філії АТ «Прикарпаттяобленерго» (РЕМ) за місцем розташування своєї електроустановки – у Центрі обслуговування клієнтів або у виробничо-технічній групі РЕМ. 

Для мешканців Івано-Франківська – Центр обслуговування клієнтів за тел.: (0342) 50-73-42, 59-46-59.

Запис в ЦОК