11 Березня 2025, 16:05
Окрім сезону пожеж, що триває внаслідок спалення трави і сухостою, існує ще й інша загроза для поширення вогню. Нерідко місцеві жителі складають біля енергетичних об’єктів будівельні, побутові відходи, обрізані гілки дерев, викидають звичайне сміття або легкозаймисті матеріали. У разі займання таких відходів, вогонь може пошкодити електричні опори або мережі повітряних та кабельних ліній, що призведе до аварійних вимкнень. Чим більший масштаб пошкоджень, тим більше часу знадобиться енергетикам для відновлення світла.
Зверніть увагу: при виявленні пожежі на енергетичних об’єктах, терміново телефонуйте рятувальникам за номером «101» та повідомте про небезпеку кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0 800 50 40 20.
Також при складуванні сміття біля енергетичних об’єктів людина наражає себе на небезпеку, оскільки підходить близько до обладнання, що перебуває під напругою. Пам’ятайте про охоронну зону ЛЕП, що відводиться для збереження життя та здоров’я людини, і для запобігання пошкодженню обладнання:
Будьмо свідомими! Складування сміття поблизу електромереж, підстанцій тощо – це не лише небезпека як для людини, так і для електрообладнання, це також культура поводження з відходами та їхня утилізація.