02 Травня 2025, 15:20
Фахівці компанії наголошують, що енергетичне обладнання потребує регулярного технічного огляду, планового обслуговування та, у разі аварій, негайного доступу для оперативного відновлення електропостачання. Тобто нагромадження відходів може стати причиною довшої відсутності світла в разі аварійної ситуації, оскільки працівникам знадобиться час для розчищення шляху до об’єкта.
Окрім цього, сухе гілля – це легкозаймистий матеріал. Особливо в спекотну пору року може виникнути пожежа, яка буде загрожувати не лише енергооб’єкту, а й навколишньому середовищу та життю людей. Принагідно в АТ «Прикарпаттяобленерго» нагадують про охоронну зону, яка відводиться біля електромереж:
За порушення правил охорони в цих зонах порушнику загрожує штраф відповідно до ст. 99 КУпАП, а якщо внаслідок складування сміття та гілок пошкодились і енергетичні об’єкти – додатково необхідно буде сплатити вартість відновлення пошкоджених мереж, будівель підстанцій або навіть компенсацію за збитки, спричинені аварійними відключеннями електроенергії.
Також складування гілок та відходів може призвести до аварії чи пожежі з серйозними наслідками, порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Наприклад, якщо внаслідок таких дій було завдано шкоди майну, навколишньому середовищу чи здоров'ю людей, можливе навіть ув’язнення.
На підприємстві застерігають: енергетичні об’єкти не місце для сміттєзвалища. Не перешкоджайте своїми діями роботі енергетиків та пам’ятайте про відповідальність, яку можете понести.