в черзі 0
Меню
 • Розрахунок за електропостачання
  Рахунки

  Хто і коли вручає споживачеві рахунок за використану електроенергію?

  Хто і коли вручає споживачеві рахунок за використану електроенергію?

  При плановому знятті показів лічильника контролер вручає споживачу рахунок на використану електроенергію за попередній розрахунковий період. Час візиту залежить від місячного графіку планових обходів споживачів працівниками енергопостачальника.

  Рахунки за  спожиту електроенергію побутовим споживачам можуть бути вручені і працівниками поштових відділень згідно договору, укладеного з УДППЗ «Укрпошта».

  Заборгованість

  Як проводиться розрахунок заборгованості?

  Як проводиться розрахунок заборгованості?

       У разі зміни тарифів (цін) на електроенергію оплата заборгованості проводиться за тарифами (цінами), що діяли у період, за який сплачується борг. Перерахунок здійснюється за тарифами, що діяли під час і за місцем вчинення порушення згідно зі ст.8 Кодексу України про адміністративні порушення. 

 • Договори

  Як укласти договір про користування електроенергією для населення (зміна власника)?

  Як укласти договір про користування електроенергією для населення (зміна власника)?

  Власнику будинку, квартири необхідно звернутися у РЕМ (Контакти) та надати наступні документи та їх копії:

  • витяг з реєстру про право на власність чи користування;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код.(ІПН)

  Як укласти договір на тимчасове використання електроенергії для виконанням робіт протягом декількох годин, діб?

  Як укласти договір на тимчасове використання електроенергії для виконанням робіт протягом декількох годин, діб?

  Якщо виникає необхідність тимчасового використання електричної енергії для виконання споживачем робіт протягом декількох годин або діб і встановлення приладу обліку недоцільно або неможливо споживач може звернутися до філії за відповідним дозволом на тимчасове безоблікове використання електроенергії та укласти відповідний договір. У договорі визначається величина підключеної потужності (за паспортними даними струмоприймачів), кількість днів безоблікового користування на місяць та годин на добу.

  Споживачу необхідно надати:

  • витяг з реєстру про право на власність чи користування;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • паспорт струмоприймача, який буде використовувати споживач.
 • Приєднання

  Як підключитись до мереж АТ «Прикарпаттяобленерго» при стандартному та нестандартному приєднанні?

  Як підключитись до мереж АТ «Прикарпаттяобленерго» при стандартному та нестандартному приєднанні?

  Для підключення електроустановки замовника до електромереж АТ «Прикарпаттяобленерго» необхідно звернутися за місцем знаходження об’єкта у відповідний РЕМ  та надати такий перелік необхідних документів:

  1. Заява затвердженої форми (взірець  на сайті www.oe.if.ua  або у філії)

  2. Копія документа, який підтверджує право власності чи користування цим об'єктом, або копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або, за відсутності об'єкта, копія документа, який підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою або копію витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  У разі відсутності кадастрового номера у свідоцтві про право власності на земельну ділянку - викопіювання з топографо-геодезичного плану або плану забудови території із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

  3. Ситуаційний план та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 із зазначенням місця розташування об'єкта (об'єктів) Замовника, земельної ділянки Замовника або прогнозної точки приєднання (для об'єктів, які приєднуються до електричних мереж уперше). У існуючих споживачів викопіювання з геодезично-топографічного плану не вимагається.

  4. Копія паспорта або належним чином оформлена довіреність чи інший документ на право укладати та підписувати договір про приєднання;

  5. ТЕО (за наявності та необхідності).

  Замовник - юридична особа або фізична особа-підприємець додатково надає копію витягу з Реєстру платників єдиного податку або копію свідоцтва платника податку на додану вартість (далі - ПДВ).

  Замовник - фізична особа додатково надає реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку в паспорті - серія та номер паспорта).

  Шановні замовники!

  НКРЕ КП затвердило ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж для IІ ступенів приєднання (до 50 кВт включно) на 2018 рік. Постанова НКРЕ КП № 12 від 09.01.2018 "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2018 рік». Постановою також визначено, що плата за приєднання стягується з урахуванням податку на додану вартість".

  Як зайти на персональний кабінет замовника послуги нестандартного приєднання?

  Як зайти на персональний кабінет замовника послуги нестандартного приєднання?

  Щоб зайти на персональний кабінет замовника послуги нестандартного приєднання, скористайтесь посиланням на Кабінет

 • Лічильники
  Пломби

  Хто відповідає за збереження електролічильника, пломб?

  Хто відповідає за збереження електролічильника, пломб?

  Правил користування електричною енергією для населення відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у приватному будинку, чи на зовнішній стороні приватного будинку, чи у квартирі та пломб на них - несе споживач.

  Відповідальність за збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок (ЖЕО, товариства домовласників).

  Експертиза

  Як провести експертизу електролічильника?

  Як провести експертизу електролічильника?

  У разі сумніву у правильній роботі приладу обліку споживач може провести експертизу лічильника. Для цього необхідно:

  • Звернутись із заявою в центр обслуговування клієнтів філії  для проведення експертизи. 
  • Після сплати споживачем вартості робіт (експертизи та заміни електролічильника) згідно рахунку виписаного представником філії, споживачу видається Акт повідомлення про направлення на експертизу. 
  • Лічильник електроенергії, який необхідно дослідити, знімається представником філії, а на його місце встановлюється інший електролічильник згідно Акту на його заміну, з аналогічними або кращими технічними характеристиками. 
  • Знятий лічильник електроенергії, що підлягає експертизі, пакується в номерний сейф-пакет. Опломбований пакет з лічильником електроенергії передається в СТЗАО АТ «Прикарпаттяобленерго» для проведення експертизи. 
  • Споживач або його представник з Актом повідомлення про направлення на експертизу протягом 20 днів повинен звернутись в службу технічного забезпечення та автоматизації обліку (СТЗАО) АТ «Прикарпаттяобленерго» для проведення експертизи лічильника електроенергії комісією у складі представників АТ та Держспоживстандарту (комісія проводить експертизи кожний понеділок та четвер з 13.00 до 16.00 в приміщенні СТЗАО тел. 0342-59-44-03. Експертиза без присутності споживача (або представника) проводиться у випадку письмової згоди споживача на проведення дослідження лічильника.

  У разі підтвердження експертизою неправильної роботи приладу обліку (невідповідності вимогам нормативних документів – ДСТУ, ГОСТ, ПУЕ), філія АТ відшкодовує споживачу витрати пов’язані із проведенням експертизи.

  Часті питання про прилади обліку електроенергії

  У яких випадках представник обленерго може потребувати доступу до приладів обліку електричної енергії мешканців?

  У яких випадках представник обленерго може потребувати доступу до приладів обліку електричної енергії мешканців?

  Як правило, енергетикам потрібен доступ до лічильника для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж, здійснення заміни приладів обліку, для того, щоб взяти лічильник на повірку, або  також для виконання відключення та обмеження споживання. Цими представниками є електромонтери, інспектори або контролери, у яких є допуск до приладів обліку.

  Чи можна не допустити представника обленерго до приладів обліку електроенергії?

  Чи можна не допустити представника обленерго до приладів обліку електроенергії?

  Відповідно до чинного законодавства, споживач зобов’язаний надавати безперешкодний доступ до лічильника представнику обленерго. В свою чергу, представник компанії повинен пред’явити документ, який засвідчує його особу, місце роботи та наявність у нього допуску до засобів обчислення. Щоб бути впевненими у власній безпеці, у компанії радять перевірити наявність у посвідчення перш, ніж пускати незнайомця у дім.

  З якою метою проводять заміну лічильників?

  З якою метою проводять заміну лічильників?

  Навіть не зважаючи на акуратне користування і відсутність втручання у роботу, електролічильники з часом виходять з ладу і потребують заміни. Кожен пристрій розрахований на певний період роботи, протягом якого показники спожитої електричної енергії є коректними. Цей період має назву «міжповірочний інтервал», і коли він наближається до завершення, електролічильник необхідно здати на повірку. Окрім того, інколи у споживача або у фахівців компанії виникають підозри, що електроенергія обліковується неправильно. Щоб перевірити ці підозри, сторони можуть ініціювати перевірку і, як наслідок, заміну лічильника.

  Як дізнатись який міжповірочний інтервал лічильника електроенергії?

  Як дізнатись який міжповірочний інтервал лічильника електроенергії?

  Особливо уважний споживач може знайти дату останньої повірки на пломбі лічильника. З однієї сторони пломби арабськими цифрами вказані дві останні цифри року, а з іншої – римськими вказаний квартал.  Проте, компанія самостійно контролює закінчення цих періодів кожного лічильника, тому мешканцям немає причин перейматись, що терміни будуть пропущені.

  Як часто відбуваються планові повірки та, як наслідок, заміни засобів обліку?

  Як часто відбуваються планові повірки та, як наслідок, заміни засобів обліку?

  Частота заміни залежить від типу, конструктивних особливостей лічильника та часу виготовлення:

  • Для всіх трифазних індукційних (дискових) лічильників – один раз на чотири роки, однофазних – один раз на вісім років.

  • Для простих однофазних та трифазних електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені до 01 грудня 2016 року – один раз на шістнадцять років.

  • Для електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені після 01 грудня 2016 року:  однофазних - один раз на 16 або 6 років;

  трифазних – один раз на 10 або 6 років.

  • Для усіх електронних (статичних) лічильників, що перебувають в експлуатації та проходять повірку після 01 грудня 2016 року – 6 років.

  Свідченням того, що лічильник пройшов повірку  та обліковує електричну енергію відповідно своєму класу точності, є наявність на лічильнику електроенергії пломб з тавром організації, уповноваженої на проведення повірки та/або пломб з тавром виробника.  Пломби встановлені на лічильнику таким чином, щоб унеможливити порушення герметичності корпусу без їх пошкодження.

  Чи може мешканець відмовитись від заміни лічильника електроенергії?

  Чи може мешканець відмовитись від заміни лічильника електроенергії?

  Насправді, споживач електроенергії зобов’язаний  своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати лічильники на періодичну повірку. Заміна лічильника не є забаганкою, вона проводиться або тоді, коли закінчився міжповірочний інтервал лічильника, або якщо він несправний. Демонтаж  та заміну проводить представник компанії у присутності споживача або вповноваженої особи, і споживач зобов’язаний не перешкоджати йому в цьому.

  Хто оплачує повірку та ремонт приладів обліку електроенергії?

  Хто оплачує повірку та ремонт приладів обліку електроенергії?

  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) приладі обліку електроенергії здійснюються за рахунок компанії.  Непланова заміна та ремонт здійснюється за рахунок того, хто її ініціював.

  Чи можна придбати лічильник самостійно?

  Чи можна придбати лічильник самостійно?

  Лічильник, який мешканець захоче придбати, повинен відповідати рекомендаціям АТ «Прикарпаттяобленерго»  щодо допуску в експлуатацію нових лічильників електроенергії, а саме:

  • мати можливість дистанційного опитування лічильника в складі автоматизованої системи обліку електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго».
  • мати  функцію обмеження по потужності.
  • мати  інтерфейс передачі даних PLC або RS485 (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • мати резервне живлення внутрішнього годинника.
  •  зберігати показники станом на 1 число кожного місяця.
  • зберігати графік навантаження з періодом ітерації 30 хв. (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • фіксувати аварійні подій і зміни параметризації лічильника.
  • мати  можливість дистанційної параметризації;

  Хто має право проводити роботи із заміни лічильника у помешканні споживача?

  Хто має право проводити роботи із заміни лічильника у помешканні споживача?

  Такі роботи може проводити лише представник обленерго або підрядної організації, яка уклала договір із обленерго на такий вид діяльності.

  Що робити, якщо лічильник вийшов з ладу?

  Що робити, якщо лічильник вийшов з ладу?

          Якщо лічильник викрали або він перестав працювати як належить, споживачу необхідно звернутися у центр обслуговування клієнтів компанії. Фахівець видасть бланк заяви (з переліком причин звернення споживача). В цій заяві необхідно вибрати із переліку причин проблему, зазначити дату та підписати.

  Якщо пошкодження сталось з вини власника лічильника, всі витрати покладаються на власника засобів обліку, а якщо з вини постачальника електроенергії, то за все заплатить постачальник.

            За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію,  споживач платитиме по середньому добовому споживанню.

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Вимоги до ПО

 • Стандарти якості надання послуг з електропостачання

  Які стандарти якості надання послуг для побутових споживачів?

  Які стандарти якості надання послуг для побутових споживачів?

  З 12 січня 2017 року набрав чинності Порядок забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання, затверджений постановою НКРЕКП від 18.10.2016 №1841 (далі – Порядок), який офіційно опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» за № 5. Даний Порядок запроваджує загальні та гарантовані стандарти якості надання послуг, встановлює процедуру надання та розміри компенсацій споживачам за недотримання гарантованих стандартів.

 • Інше
  Інше

  Як подати показник електролічильника?

  Як подати показник електролічильника?

  Споживачі АТ «Прикарпаттяобленерго» тепер мають змогу щомісяця, протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), надавати показник свого електролічильника та відразу отримувати інформацію про суму оплати за спожиту електроенергію.

  Споживач самостійно обирає зручний для себе спосіб для отримання необхідної інформації:

  123

  - через інформаційно-платіжну систему на сайті підприємстваwww.oe.if.ua;

  - зателефонувавши в Кол-центр обленерго за номером 0800-50-40-20 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів) або (0342)-59-40-20;

  - через SMS повідомлення (згідно тарифу Вашого оператора) на номер 2909 у форматі 945 25012345 7856, де 945 - код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 - особовий рахунок, 7856-показник лічильника.

  Або для двозонних лічильників 945 25012345 7856/3267, де 945 - код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 - особовий рахунок, 7856/3267-показник лічильника по зонах;

  - особисто звернувшись у РЕМ (абонентський відділ чи центр обслуговування клієнтів філії) (Контакти). Споживачам Івано-Франківського РЕМ необхідно звернутися в Центр обслуговування клієнтів за адресою м. Івано-Франківськ, вул.М.Грушевського 17.)

  Енергетики сподіваються, що кожен споживач, скориставшись даною можливістю, знайде у ній для себе зручність і переваги.

      

  Хто такі "побутові споживачі"?

  Хто такі "побутові споживачі"?

  Побутовий споживач- фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійних та/або господарську діяльність, на підставі відповідного договору з учасником ринку, у тому числі за договором постачання електричної енергії споживачу

  Хто такі "малі непобутові споживачі"?

  Хто такі "малі непобутові споживачі"?

  Малий непобутовий споживач-споживач, який купує електричну енергію для власного споживання, що не є побутовим споживачем, та електроустановки якого приєднанні до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

  Хто такі "споживачі, які не відповідають критеріям "малий непобутовий споживач"?

  Хто такі "споживачі, які не відповідають критеріям "малий непобутовий споживач"?

  Споживачі, які не відповідають критеріям «малий непобутовий споживач» -це споживачі, що не є побутовими, електроустановки яких приєднання до електричних мереж з договірною потужністю більше 150 кВ. ( крім бюджетних установ та ЖКХ).

Запис в ЦОК