22.03.2022
Відповідно до законодавства працівники обленерго можуть обрізати гілля лише поблизу електроліній напругою 10 кіловольт, а також біля електроліній напругою 0,4 кіловольт біля будинків і присадибних ділянок людей, які фізично не в змозі самостійно забезпечити чистку - інвалідів, одиноких перестарілих та пенсіонерів. В усіх інших випадках мешканці або ж представники органів місцевої влади господарюють на своїх територіях самостійно.
Щоб процес обрізки дерев був безпечним для людей, лінію, під якою проводять чистку, відмикають від мережі. У філіях щороку розробляється графік чистки трас, за яким організовується вимкнення ліній електропередач та допуск в охоронну зону електроліній 0,4 кіловольт, які розміщені на території підприємств, установ, організацій, господарських дворів та фермерських господарств для проведення чистки траси електроліній. У графіках вказано, коли і де буде вимикатися електролінія, для того, щоб люди змогли обрізати дерева. Якщо ж споживач не міг в цей час провести обрізку, він може звернутися у філію з відповідною заявою, і бригада філії вимкне лінію від напруги у інший час.
Ознаки того, що дерева під ЛЕПами пора обрізати є очевидними. Якщо гілки наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр, якщо нові дерева доросли до проводів, якщо гілля нависає над проводами чи якщо дерева аварійні і при негоді можуть впасти на проводи, то їх треба обрізати.
під час сильного вітру дерева, що знаходяться у безпосередній близькості від лінії, можуть замкнути її, а під час буревію – спричинити обрив проводу. Загалом 70% відключень електропостачання під час негоди відбувається через падіння гілок дерев на проводи. Окрім того, обірваний провід – це пряма небезпека для життя людей чи тварин, які з необачності до нього наближаються.
Енергетики закликають господарювати на своїх ділянках відповідально, дбаючи не тільки про власну безпеку, але і про надійне електропостачання за будь-якої погоди.