24.03.2022
Загальнокультурна місія наукових та освітніх установ полягає в духовному формуванні суспільства та поширенні ідей гуманізму, в центрі яких знаходиться людина як найвища цінність. Саме тому, позиція академічних середовищ є особливо цінними в наш час.
«Одним з гасел Революції Гідності було "Я — крапля в океані". Ініціатива, до якої долучилося наше підприємство, є ще однією краплею в океані, котра пришвидшує Перемогу та формує основу майбутнього стрімкого розвитку України, - коментує Андрій Грабчук, начальник відділу стратегічного планування та аудиту «Прикарпаттяобленерго». Ми закликаємо західні освітні та наукові інституції активно і публічно висловлювати позицію щодо неприйнятності війни і цим сприяти формуванню громадської думки в своїх країнах. Це важливо і для нас, і для майбутньої глобальної безпеки та стабільності всього світу.
Після перемоги Україна потребуватиме фахівців у різних галузях, тож постане питання їх швидкої та якісної підготовки. Допомогти нам в цьому в першу чергу зможуть академічні інституції, які підтримували нас в найтяжчі моменти в історії».
Неспровокована та необґрунтована військова агресія Росії проти України грубо порушує міжнародне право та принципи Статуту ООН. АТ «Прикарпаттяобленерго» звернулося до всіх своїх наукових партнерів в міжнародних проектах з проханням засудити війну. Також компанія написала листи вдячності партнерам, які уже висловили слова підтримки Україні та надають іншу допомогу нашій країні.
На момент старту ініціативи в реєстрі академічних спільнот, що підтримують Україну було 140 зареєстрованих заяв. «Ми добавили в реєстр наших наукових партнерів з Кіпру, Румунії, Норвегії, Іспанії та Нідерландів, - коментує Андрій Грабчук. Сподіваємось скоро побачити в цьому переліку і всіх інших наших партнерів, з якими ми перебуваємо в діалозі щодо важливості публічної позиції із засудженням війни.»
Довідково:
Університети-партнери АТ «Прикарпаттяобленерго», що підтримують Україну в час війни:
Університет Кіпру - надасть 10 повних стипендій як мінімальний показник солідарності українським студентам, навчання яких було насильно перервано російським вторгненням. Стипендії покриватимуть як оплату, так і щомісячні витрати на проживання. Метою є підтримка студентів з України, які були змушені покинути свої домівки.
Норвезький університет природничих та технічних наук повідомляє, що пріоритетом для нього зараз є турбота про студентів та співробітників, особливо тих, що постраждали від війни в Україні. «Нереально знову стати свідком вибуху великої війни в Європі. Це серйозна атака на демократію, і я шокована», – пише ректор університету Енн Борг.
Громада Бухарестського політехнічного університету ініціювала акцію збору коштів та створила центр допомоги для жертв війни в Україні. У центрі активно збираються та направляються в Україну продукти харчування, одяг, ліки, комплектні аптечки, прилади нічного бачення, біноклі, засоби особистої гігієни, антисептики, ліхтарики та ін.
Університет Мурсії, який входить до десяти найдавніших університетів Іспанії, відправив в Україну "вантаж солідарності" з гуманітарною допомогою. Двадцять чотири тони продуктів, ліків, теплого одягу та взуття, засобів гігієни та інших необхідних речей було відправлено до фонду Східна Європа і вже надійшли на склад в Україні.
Делфтський технічний університет (Нідерланди) – «Голландські університети шоковані вторгненням Росії в Україну. Саме тому всі голландські заклади знань вирішили негайно заморозити офіційне та інституційне співробітництво з освітніми та навчальними закладами в Російській Федерації та Білорусі. Ми робимо це у відповідь на термінове звернення міністра освіти, культури і науки».
Якщо наші читачі володіють інформацією про подібні заяви від університетів, дослідницьких інституцій, академічних асоціацій різних країн світу, будь ласка, додавайте їх в реєстр (посилання на форму знаходиться у заголовку таблиці).
https://docs.google.com/.../1rhpBsvgAfJUY4cLoovEF.../edit...
Швидкої нам перемоги!