06.09.2022
«Якщо взимку не вистачатиме газу для опалення і усі мешканці повністю перейдуть на електроопалення чи постійно користуватимуться електрообігрівачами – аварійних вимкнень не уникнути. На таке навантаження електромережі, на жаль, не розраховані, - коментує Олег Сеник, директор технічний АТ «Прикарпаттяобленерго». – Повний перехід на електроопалення не можливий, мабуть, в жодному українському місті. І справа не в технічному стані українських мереж. Розглянемо, для прикладу, стоквартирний будинок. Справа в тому, що норми, відповідно до яких прокладали мережі житлових будинків, приватних і багатоквартирних, вираховувались із розрахунку на те, що електроприймачі вмикатимуться не одночасно. Наприклад: чайник, мікрохвильову піч чи телевізор використовують почергово і не цілодобово. Тому розрахункова потужність для стоквартирного будинку є 100 кВт. Пропускна здатність внутрішньобудинкових мереж і кабельних вводів в такому випадку теж розрахована на цю величину. За нормальних умов цього цілком достатньо для повноцінного функціонування електромережі. Якщо у кожній квартирі в будинку облаштують електроопалення, яке працює одночасно в усіх квартирах, або ж увімкнуть хоча б один-два електрообігрівачі потужністю 1-2 кВт– мережі не впораються. Найвразливішими для перенавантажень є внутрішньобудинкові мережі, особливо якщо вони мають неполадки або виконані за старими нормами із алюмінію. Тоді або вимикаються автоматичні вимикачі («горять пробки»), або ж пошкоджується сама проводка. Також можливі аварійні пошкодження кабелів вводу до будинку. І звісно – вихід із ладу трансформаторів, якщо до нього будуть під’єднані кілька таких будинків.
Мережі АТ «Прикарпаттяобленерго» захищені від перенавантажень автоматичними системами захисту. Тому, за найменшої загрози недопустимого перенавантаження обладнання спрацюють автоматичні вимикачі чи запобіжники і лінія знеструмиться.
Звісно, ми готові до такого сценарію, але хотілось би звернутись до населення і попросити його завчасно підготуватись до важкої зими, звернувши особливу увагу на збереження тепла в оселі».
Уже зараз, за словами енергетиків, слід вжити заходів, щоб забезпечити комфорт узимку:
Сподіваємось, що опалювальний сезон пройде без ускладнень, а зима не буде суровою Якщо маєте ще ідеї як зберегти тепло в оселі – діліться у коментарях, ця інформація зараз неймовірно цінна.