Logo mob
Особистий кабінет

04.10.2022

Чергове нагадування паліям сухостою

Незважаючи на похолодання, пожежонебезпечний період, на жаль, ще триває. За добу в області в середньому стається до 10 пожеж. У списку порушників правил пожежної безпеки є і любителі боротьби зі сухостоєм методом його спалювання. Городні роботи фінішують, а разом з ними вистачає випадків підпалу сухої трави та бадилля.

Підпалювати сухостій завжди нерозумно і небезпечно, про це неодноразово нагадують рятувальники, екологи, місцеві органи влади. Енергетики також вбачають небезпеку у підпалі  сухостою неподалік ліній електропередач. Адже неконтрольований вогонь створює реальну загрозу обривів проводів, пошкодження електрообладнання і, як наслідок,  призводить до довготривалих аварійних вимкнень! Через таке «господарювання»  цілі села можуть залишитись без електроенергії, без зв’язку, а дехто навіть без тепла та води на години або й навіть не на одну добу. А ще варто пам’ятати, що обірваний провід це реальний ризик не тільки для енергобезпеки та надійного електропостачання, а й загроза життю та здоров’ю людей та тварин електричним струмом. 

Окрім того варто знати, що уздовж повітряних електроліній електропередач з обох боків від них відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії. Наприклад, для проводів напругою до 1 кВ охоронна зона становить 2 м, 6-10 кВ – 10 м. В цих зонах забороняється розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Також в охоронній зоні електроліній категорично заборонено розпалювати вогнища.

Звісно, АТ «Прикарпаттяобленерго»  регулярно та ретельно перевіряє стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проводить позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Проте, було б значно краще, якби місцеві газди обирали більш безпечні та екологічні методи господарювання у себе на городах та обістях.   

Увага! 
Якщо ж  ви все ж таки є свідком пожежі поблизу підстанцій чи ліній електропередач, не будьте байдужі до ситуації – телефонуйте в кол-центр компанії – 0 800 50 40 20 чи пишіть повідомлення на офіційну сторінку «Прикарпаттяобленерго» у Fasebook.