в черзі 0
Меню

16.07.2019

Про політичну рекламу на опорах

В період виборів інформаційний простір українців переповнений передвиборчими агітаційними матеріалами кандидатів на політичні посади. Реклама політичного змісту у різних формах наздоганяє нас через засоби масової  інформації, з рук в руки та просто на вулицях міст та сіл. Особливо під час парламентських виборів, коли у кожному окрузі балотуються одразу кілька десятків партій та приблизно стільки ж кандидатів за мажоритарними списками. Однією із найдешевших та, при тому, найефективніших форм привернення уваги виборців є розміщення «агіток» на дверцятах трансформаторних підстанцій та на опорах ліній електропередачі. Особливо, якщо, всупереч законодавству, за таке розміщення не платити.

Відповідно до Закону України «Пре рекламу», зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів. Тому, для того, щоб розмістити рекламу на опору, потрібно укласти договір із власником електроустановки – АТ «Прикарпаттяобленерго» у Центрі обслуговування клієнтів, які є у всіх районних центрах. Вся інформація щодо вимог, яким повинна відповідати інформація, вимоги щодо місць на опорі, де можна розмістити матеріал, форма договору, контактні номери телефонів фахівців з реклами розміщена у вільному доступі на сайті обленерго у вкладці «Меню» - «Реклама» - «На опорах» або за посиланням https://oe.if.ua/uk/outdoor_ads. Та незважаючи на це, лише деякі кандидати уклали договір на розміщення реклами на опорах з обленерго. Решта, порушуючи закон, роблять це без дозволу і не соромлячись. На приклад, на Надвірнянщині з 5 кандидатів у депутати до Верховної Ради України, які розмістили «агітки» на опорах ,  лише 2 взяли в енергетиків дозвіл на розміщення реклами на опорах. А кандидат  виборчого округу № 87 самовільно розмістив «агітки» аж на 865 опорах, але від пропозиції офіційно укласти договір навідріз відмовився.  Дострокові парламентські вибори були скликані для того, щоб українці мали шанс обрати своїми представниками чесних та порядних людей. Постає питання чи може виборець довіряти визначення курсу розвитку держави на наступні п’ять років та власне благополуччя людям, які ще до виборів на користь собі намагаються  у будь-який спосіб обійти законодавство навіть там, де законні дії не вимагають ні значних затрат, ні зусиль.

Енергетики сподіваються, що кандидати, які ще не встигли укласти договір з обленерго на розміщення реклами на опорах, виконають вимоги законодавства та укладуть його якнайшвидше або свідомо познімають передвиборчу агітацію з електроустаткування, адже, великі зміни, яких чекають українці, починаються із себе.

Контакти