в черзі 0
Меню

28.04.2020

Прикарпатські енергетики долучилися до відзначення Всесвітнього Дня охорони праці

Сьогодні, 28 квітня, світова спільнота відзначає День охорони праці. Специфіка діяльності АТ «Прикарпаттяобленерго» обумовлює чітке дотримання правил безпеки на робочому місці, тому щорічно компанія проводить ряд заходів, покликаних підвищити рівень свідомості з питань охорони праці серед своїх працівників. 2020 рік – не виняток.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня. АТ «Прикарпаттяобленерго» долучається до Всесвітнього Дня охорони праці вже 14 років поспіль. Більше того, враховуючи специфіку виконання робіт на підприємстві, Дні охорони праці проводять в підрозділах компанії щомісяця – нагадати працівникам правила, які зроблять їх працю безпечною.

У 2020 році в зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні та світі Всесвітній День охорони праці проходить під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя», привертаючи увагу до масштабного виклику, пов’язаного з пандемією COVID-19 у світі.

«Життя та здоров’я працівників - завжди було і буде пріоритетним для нашої компанії, тому ми постійно працюємо над підвищенням рівня охорони праці на підприємстві, - розповідає директор з охорони праці АТ «Прикарпаттяобленерго» Ярослав Витвицький. – Зокрема, покращився стан захисних засобів, стан автомобілів, пожежного інвентарю, аптечок, проведення цільового інструктажу, використання спецодягу встановленого взірця тощо. В компанії постійно проводиться інформування працівників про правила охорони праці. На тих,  хто їх порушує, накладається відповідальність. З  метою заохочення працівників до дотримання правил безпеки на виробництві, в компанії діє система преміювання. І це дає позитивні результати. Зокрема, минулого року після проведених 868 перевірок було виявлено 60 порушень, 3 з них, на жаль,  призвели до нещасних випадків.

У службі охорони праці АТ «Прикарпаттяобленерго» зазначають, що найбільш небезпечними порушеннями є виконання робіт без встановлення переносних заземлень, проведення робіт на повітряних лініях під напругою без їх вимкнення, виконання робіт в стані алкогольного сп’яніння. Серед причин таких порушень спеціалісти називають поспіх та байдужість. Інколи енергетики ігнорують правила охорони праці тільки тому, що немає перевірки. Такі обставини не можуть залишатись без уваги, тому товариство вживає всіх можливих заходів, щоб таких випадків не ставалось.

 

У цьому році, окрім традиційних заходів забезпечення дотримання правил охорони праці на робочому місці та аналізу порушень вимог нормативних актів охорони праці, в компанії особливу увагу звертають і на індивідуальний захист працівників, що працюють на робочих місцях, в умовах пандемії коронавірусу. Для забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, засобами дезінфекції автомобілів та приміщень, компанія виділила додатково 1, 3 мільйонів гривень, також були розроблені правила проведення робіт та правила перебування в робочих приміщеннях з врахуванням  рекомендацій уряду та лікарів.

Загалом, практика проведення Днів охорони праці  має ефективність. Кожного року, завдяки заходам, кількість порушень на виробництві зменшується, а рівень свідомості енергетиків зростає. Завдяки спілкуванню з працівниками вдається мінімізувати кількість порушень, зробивши ще один крок на шляху до вдосконалення умов праці для працівників, життя та здоров’я яких є найбільшою цінністю компанії.

Контакти