в черзі 0
Меню

02.02.2021

Прикарпатські енергетики з дітьми майстрували роботів

В АТ «Прикарпаттяобленерго» для дітей працівників під час зимових канікул провели дистанційний творчий конкурс з робототехніки «Юний конструктор».  Метою конкурсу було залучення школярів до технічних дисциплін, енергетики та інженерії.

 

В АТ «Прикарпаттяобленерго» для дітей працівників під час зимових канікул провели дистанційний творчий конкурс з робототехніки «Юний конструктор».  Метою конкурсу було залучення школярів до технічних дисциплін, енергетики та інженерії.


Ініціатором конкурсу «Юний конструктор» став старший інженер служби приладів обліку та автоматизації Роман Куриляк, автор гуртка «Інженери майбутнього», який діяв для дітей енергетиків протягом 2018 року. Конкурс розпочався в кінці грудня минулого року. В ньому взяли участь 20 дітей (14 хлопчиків та 6 дівчаток) віком від 6 – 12 років. Для участі у конкурсі діти через батьків отримали в профкомі набори запчастин для конструювання (робот-художник, машина на сонячній батареї та робот-пилосос), а також відеоурок з рекомендаціями та поясненнями від Романа Куриляка. За умовами конкурсу діти мали майструвати роботів самостійно або за допомогою батьків, та надсилати відеозапис процесу конструювання для підведення підсумків.

«Коли батьки почали надсилати відео, - розповідає Роман Куриляк. - Я був приємно здивований. Такого жвавого інтересу до конкурсу я не очікував. Нудні канікули вдалось перетворити на цікаві наукові розваги, не лише для дітей, а й для мене. Інтерес дітей до моєї улюбленої інженерної справи – це таке сильне натхнення, така хороша мотивація, що уже і на свої робочі будні дивишся зовсім по-іншому».

За підсумками конкурсу, серед юних конструкторів визначено переможців у 5 номінаціях: «Найшвидший конструктор», «Творчий конструктор», «Креатив», «Результативність», «Нестандартне мислення». Призери конкурсу були відзначеті відзнаками та отримали конструктори для подальших наукових занять. Родзинкою серед призів є конструктор «Омка на папері». Він знайомить дитину з роботою електронних пристроїв, які є навколо, та допомагає освоїти принципи роботи електричного кола, зрозуміти правила електробезпеки, особливості роботи зі струмом. Конструктор є інтерактивним, всередині коробки є 80 елементів, серед яких: транзистор, резистор, конденсатор, світлодіод та багато інших. За допомогою детальної, яскравої інструкції, струмопровідного скотчу та необхідних радіодеталей, дитина власними руками збирає 15 різних схем.

За словами Романа Куриляка, завдяки дистанційному конкурсу вдалося «запалити» інтерес дітей до інженерної справи. В планах на майбутнє, коли карантинні обмеження скасують, енергетики планують розширити роботу гуртка, знайти серед колег більше вчителів інженерної справи, зробити уроки ще більш творчими та захоплюючими, більш практичними та цікавими. Також енергетики сподіваються, що такі гуртки та уроки прищеплять майбутнім поколінням любов до енергетики, стануть фактором натхнення для вибору майбутньої професії та розкриють нові таланти у школярів.

 

Контакти