Logo mob
Особистий кабінет

23.06.2021

День без світла заради якісної електроенергії на роки

Прикарпатські енергетики попереджають мешканців Надвірної та сусідніх сіл про ремонтні роботи на трансформаторній підстанції поблизу нафтопереробного заводу.  Оскільки, робота складна та небезпечна, підстанцію доведеться знеструмити до 8 годин.

 

29 червня АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснюватиме капітальний ремонт підстанції 110/35/6 кВ «Надвірна», частина підвісної ізоляції якої виконана із застарілого та ненадійного фарфору в 60-их роках минулого століття. Фарфорова ізоляція швидко вичерпує свій ресурс, не є стійкою до складних погодних умов та температурних режимів, а у випадку аварій – не дає змоги швидко визначити місце аварії. Тому, в компанії було прийнято рішення замінити застарілу ізоляцію на нову.  «Для підвищення надійності та грозостійкості мереж, кілька років тому ми почали замінювати фарфорову ізоляцію на скляну в усій області, проте провести повну заміну на  підстанції «Надвірна» не наважувалися через те, що підстанція живить практично усю південну частину області, включно із гірськими регіонами, - розповідає директор технічний обленерго Олег Сеник. – Станом на сьогодні ізоляція в поганому стані, і ремонтні роботи відкладати уже немає куди. Робота складна і небезпечна, оскільки проводи, на яких розміщена ізоляція на кількох прогонах, перехрещені між собою. Проводити її можна лише на повністю знеструмленому енергообладнанні. Деякі населені пункти вдасться перезаживити із інших підстанцій, але деякі таки доведеться вимкнути».

Виконанням заміни ізоляції займатимуться одразу 4 бригади прикарпатських енергетиків з використанням спецтехніки на одразу 4 робочих місцях. Працюватимуть паралельно, щоб мінімізувати час планових вимкнень для клієнтів. Роботи координуватимуться фахівцями  оперативно-диспетчерської служби. До ремонту залучені працівники служби підстанцій та служби релейного захисту компанії. Період виконання ремонтів вибраний теж не випадково – ремонтні роботи заздалегідь планували на період найменш активного споживання електроенергії.

В компанії кажуть, що завдяки запланованому ремонту, в будинки споживачів подаватиметься надійна електроенергія, більш витривала за різних погодних умов та стійкіша до аварійних вимкнень

До уваги надвірнянців! У зв’язку із цими ремонтними роботами у вівторок, 29 червня з 8:00 до 17:00 буде відсутнє електропостачання у мешканців м. Надвірна вулиць Соборна, Шевченка, Лисенка, Комарова, Стефаника, Чайковського, Шкрумеляка;

 мешканців с. Стримба, с. Лоєва, , с. Зелена, с. Черник, с. Максимень, с. Бистриця, частково с. Битків,  с. Пасічна.

Енергетики просять з розумінням ставитись до вимушених планових вимкнень та врахувати їх у своїх робочих та побутових планах.