Меню

06.09.2021

Паління сухостою карається законом!

Попри постійні заборони та застереження рятувальників ДСНС, енергетиків, екологів та поліції, мешканці міста та області масово позбуваються сухої трави, листя та сміття на полях і приватних ділянках застарілим методом - спаленням. Особливо гострою ця проблема стає восени. Першими ознаками приходу осені в містах і селах стає їдкий дим під час сезонних польових робіт. Пориви вітру, характерні для нашого регіону, підхоплюють вогонь і розповсюджують його на кілометри, роблячи вогонь неконтрольованим та перешкоджаючи його гасінню. Оскільки такі господарі не зважають на будь-які попередження та аргументи – паліїв штрафуватимуть.

 

Наступного тижня на Прикарпатті очікується суха сонячна погода, сприятлива для господарювання. На жаль, це означає, що горе-господарі візьмуться за своє, спалюючи сміття, сухе листя, траву як на відкритій території, так і на приватних господарських ділянках, спричиняючи пожежі. Причиною пожеж найчастіше є халатне поводження людей з вогнем або ж недолуге хазяйнування на обійстях, яке може закінчитись великими неприємностями, а часом і трагедіями.

Підпалювати сухостій неподалік ліній електропередач - особливо небезпечно. Адже неконтрольований вогонь створює реальну загрозу обривів проводів, пошкодження електрообладнання. Такі пошкодження несуть за собою ряд тяжких наслідків: від довготривалих вимкнень до тяжких травм людей і тварин, а інколи – смерті. Звісно, щоб захистити електромережі від пожеж, АТ «Прикарпаттяобленерго»  регулярно та ретельно перевіряє стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проводить позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. «Ми вживаємо необхідних заходів для захисту своїх мереж. Проте, було б значно краще, якби траву взагалі не підпалювали.  Попри поширену ідею, що спалення трави сприяє кращому росту зелені та кращому урожаю, екологи вважають підпали сухостою -  злочином, - розповідають в АТ «Прикарпаттяобленерго». – Вогонь завдає шкоди здоров’ю людей, пошкоджує електрообладнання, призводить до травм та смертей людей та тварин, повністю знищує екосистему та руйнує родючі шари ґрунту. Тож запалюючи сірник, варто подумати, скільки шкоди ви завдаєте своїми діями».

Саме через серйозні наслідки підпалів сухостою, законодавчо посилені штрафи за паління трави. Уже зараз вивезти сміття обійдеться господарю дешевше, ніж заплатити штраф, адже мінімальний штраф за спалювання сухостою – 3400 грн.  За нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.  А якщо вогонь пошкодить лінії електропередач чи підстанції – відшкодувати доведеться ще й їхню вартість.


При виявленні неконтрольованих підпалів трави слід викликати бригаду рятувальників ДСНС за номером 101, а також повідомити про загрозу виникнення пожежі в охоронних зонах ліній електропередач на цілодобову телефонну лінію компанії за номером 0 800 50 40 20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України). Якщо особа палія відома – слід повідомити про неї в поліцію за номером 102. Інколи лише суми штрафів змушують людей замислюватись, чи дійсно варто підпалювати сухостій.

 

 

 

Контакти