Logo mob
Особистий кабінет

11.10.2021

Долинський водоканал знеструмлять через міліонний борг за розподіл електроенергії

12 жовтня 2021 року  АТ «Прикарпаттяобленерго» вкотре буде змушене припинити електропостачання КП «Водоканал»  Долинської міської ради через заборгованість у понад 1,5 млн. гривень за розподіл електроенергії.

 

Тема росту заборгованості за розподіл електроенергії Долинського водоканалу залишається відкритою та гострою протягом всього року. Підприємство систематично нарощує  нові борги, не встигаючи розрахуватися за попередні. Таким чином, від травня 2021 року підприємство боргує обленерго понад півтора мільйон гривень. На адресу АТ «Прикарпаттяобленерго» неодноразово надходили гарантійні лист від адміністрації Долинського водоканалу  із проханням  відтермінувати вимкнення та з гарантією оплати за послугу з розподілу електричної енергії та перетоки реактивної енергії, проте підприємство не дотримується взятих на себе зобов’язань щодо погашення заборгованості та не дотримується графіку розрахунків.

Обов’язок оператора системи розподілу АТ «Прикарпаттяобленерго» — здійснювати розподіл електричної енергії, а обов’язок клієнтів — своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електроенергії. Неоплата або ж невчасна оплата цих послуг підприємствами загрожують ефективному функціонуванню обленерго та можливості надавати якісні послуги розподілу електричної енергії мешканцям та підприємствам області.

 

Минулого тижня, обленерго  направило пропозицію  міському голові  м. Долина, п. Диріву Івану Ярославовичу та  В.о начальника КП «Водоканал» Долинської міської ради, щодо підписання трьохсторонньої угоди із графіком погашення заборгованості до кінця 2021 року.  Станом на сьогодні, домовленостей, на жаль, не досягнуто.

 

Оскільки відтермінування та перемовини не дають результатів, АТ «Прикарпаттяобленерго» вимушене вдатися до вимкнення електропостачання підприємства.  12 жовтня  2021 в проміжку між 08:30 та 23:00 електропостачання підприємству буде припинено.

Керівництво АТ «Прикарпаттяобленерго» звертає увагу вповноважених осіб Долинської міської ради, що згідно п. 5.1.9 Правил роздрібного ринку електричної енергії, оператор системи не несе відповідальності за майнову шкоду та матеріальні збитки, заподіяні споживачу внаслідок припинення або обмеження електропостачання здійсненими у порядку, встановленому цими Правилами. Окрім того, водоканал не включено в перелік захищених споживачів, до яких застосовується особливий режим відключення та/або обмеження електропостачання для запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру. Таким чином, керівництву КП «Водоканал» Долинської міської ради слід здійснити заходи із запобігання шкідливим наслідкам відповідно до програми безпечного відключення електроживлення під час припинення розподілу електричної енергії даного підприємства у період із 08.30 год. по 23.00 год. 12.10.2021 року та/або виконати договірні зобов’язань перед АТ «Прикарпаттяобленерго» і дотримуватися вимог нормативно-технічних документів.