Logo mob
Особистий кабінет

30.08.2022

Укріплюємо енергетичний тил

АТ «Прикарпаттяобленерго», не зважаючи на складний воєнний час, в умовах дефіциту комплектуючих запчастин, проводить аварійні і поточні ремонти мереж ліній електропередачі, дбаючи про надійність електропостачання.

 

Загалом, від початку року, бригади  АТ «Прикарпаттяобленерго» в мережах повітряних ліній 0,4-20 кВ замінили понад 1200 опор на більш надійні, оновили майже 88 кілометрів зношеного проводу ліній, встановили 2 937 нових сучасних ізоляторів для забезпечення безперебійного електропостачання, провели капітальний ремонт 63 трансформаторних підстанцій, 46 силових трансформаторів ліній 6-20 кВ, 67 вимикачів. Також енергетики провели відновлення 127 пошкоджених кабельних ліній. Також, за сім місяців вдалось провести капітальний ремонт на 132 кілометрах повітряних ліній класу напруги 35-154 кВ, на яких також оновили 402 ізолятори, провели капітальні ремонти 3 силових трансформаторів, 7 трансформаторних підстанцій та 49 вимикачів.

Окрім того, зусиллями бригад АТ «Прикарпаттяобленерго» у 2022 році було прочищено 1119 кілометрів трас ліній електропередачі класу напруги 0.4-20 кВ та 43 кілометри трас повітряних ліній 35-110 кВ.

«Надійне електропостачання – запорука повноцінного життя, особливо в складні нестабільні часи, коли домашній затишок та можливість працювати цінується як ніколи. Ми щодня працюємо не  покладаючи рук, щоб забезпечити прикарпатців електроенергією. – кажуть в АТ «Прикарпаттяобленерго». – Якщо не провести належний огляд та ремонт обладнання, то сильні вітри, зливи, дощі, а також навантаження на електромережу в холодний період стануть причиною аварій, час і наслідки яких передбачити важко. Після введення воєнного стану в України ремонтні роботи на деякий час були припинені через порушення логістики доставки матеріалів та запчастин, через ймовірну загрозу для життя персоналу. Але оговтавшись від шоку перших днів війни, усі наявні ресурси АТ «Прикарпаттяобленерго» спрямували для безперебійної та сталої роботи енергосистеми Івано-Франківської області з метою забезпечення мешканців електричною енергією. Бригади вийшли на роботу, щоб в домівках прикарпатців було світло. Завдяки злагодженій роботі наших працівників та лояльності мешканців, які з розумінням ставились до планових робіт та сприяли їх проведенню, сьогодні графік виконання поточних ремонтів за деякими показниками навіть перевиконаний. А це означає, що наші мережі стали більш стійкі до зовнішніх негативних впливів».

Енергетики Прикарпаття продовжують проводити планові роботи, щоб завершити їх до холодної пори. Ремонтні роботи можуть супроводжуватись плановими вимкненнями електропостачання на кілька годин під час робочого дня. Енергетики просять з розумінням поставитись до перерв в електропостачанні, оскільки вони проводяться лише з метою попередження небезпечних аварійних вимкнень. Також, енергетики просять звернути на те, що відповідно до вказівок уряду, інформація про планові вимкнення є вразливою і не може знаходитись у публічному доступі. Дізнаватись про планові вимкнення заздалегідь можна за допомогою смс-розсилки у випадку, якщо ваш номер телефону є у базі обленерго. Також причину знеструмлень можна з’ясувати у чат-боті Viber та кол-центрі обленерго.