Logo mob
Особистий кабінет

01.11.2022

Важливо про Графіки аварійних вимкнень

За тиждень, відколи були введені графіки аварійних вимкнень, ви адресували нам понад 1 500 питань.Як правило, вони були однотипні. Ми згрупували їх та підготували відповіді:1. Що означає, якщо у жодній черзі немає моєї адреси? 

Якщо ви не знайшли свою адресу  у жодній із черг Графіку, то ймовірніше всього, що за вашою адресою вимкнення електроенергії поки що не заплановано. Можливо, ваш будинок заживлений від того ж приєднання, що й об’єкти критичної інфраструктури, які вимикатимуть лише у крайньому разі. Проте, слід мати на увазі, що графіки оновлюються, тому їх все ж періодично слід проглядати.
 
2. Моєї адреси немає в графіках, але вимкнення відбуваються. Чому?

Причин може бути одразу кілька: 
1. Оскільки, ситуація не штатна та вкрай динамічна, можливо деякі адреси у Графіках пропущені. Список доповнюватиметься та невдовзі увійде в норму. Але поки вони опрацьовуються та доповнюються, орієнтуйтеся по великих вулицях, по відношенню до яких ваша вуличка є прилеглою. Якщо вона є у списках черг, ваша вулиця скоріш за все буде у тій самій черзі.
2. Це можуть бути звичайні аварійні вимкнення через погодні умови або пошкодження в мережах. Від них не застрахований ніхто.
3. Або це планові вимкнення. Не зважаючи на введені Графіки, ми все ще повинні опікуватись нашими мережами: проводити ремонтні роботи, розчищати траси ліній електропередачі тощо. Якщо для цих робіт можна не вимикати споживачів, ми не вимикаємо. Але якщо без планових вимкнень обійтись неможливо – доводиться знеструмлювати. Як правило, про планові роботи повідомляють через смс-повідомлення заздалегідь тим абонентам, номера телефонів яких є у базі.
 
 
3. Моя адреса відразу у двох чергах. Це означає, що світла не буде два рази під ряд?

Одна адреса (чи вулиця) може бути у двох чергах одночасно у тому випадку, коли будинок (чи вулиця) має кілька приєднань. Тобто, фактично в одному багатоквартирному будинку частина квартир може бути заживлена від одного приєднання, а частина – від іншого. 
На жаль, зрозуміти до якої черги ви відноситесь можна лише під час першого вимкнення, зафіксувавши час вимкнення та співставивши із чергами. 
 
4. Чому вимкнення/увімкнення світла не за графіком? 

Оскільки АТ «Прикарпаттяобленерго» вимикає та вмикає споживачів за прямим розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго», протягом 15 хвилин від часу такого розпорядження, час вимкнення та увімкнення інколи може не співпадати з Графіками. Періоди є орієнтовними, хоч і диспетчер НЕК «Укренерго», і диспетчери АТ «Прикарпаттяобленерго» роблять все можливе, щоб графіки діяли максимально точно. Проте, в умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури, при дефіциті потужності в енергосистемі, дотримуватись графіків на усі 100% складно, інколи лік, зоб збалансувати енергосистему, іде на хвилини і рішення приймаються поза графіком. 
У графік також не закладена поправка на той час, поки бригади доїжджають до місць приєднань, щоб їх вимкнути та увімкнути. Окрім того, під час тривог, оперативно-виїзні бригади й диспетчери перебувають в укритті та не можуть знаходитись поблизу енергообладнання. Тому, там де увімкнути  та вимкнути електроенергію неможливо дистанційно, можливі відхилення від графіків як на увімкнення, так і на вимкнення. 
 
5. Чому одну вулицю відключають, а іншу ні?

За рекомендацією НЕК «Укренерго» до Графіків можна включити до 100% навантаження, тобто усі вулиці області. Але є обмеження щодо об’єктів, які вимикати не можна. Наприклад, лікарні, водоканали тощо. Якщо один із цих об’єктів живиться від тієї ж лінії, що й ціла вулиця, то цю вулицю теж не вимикатимуть. Лінії, споживачами яких є ці об’єкти, виокремили та не внесли у Графіки. Решта адрес становить 75% навантаження області.

6. Від постійних вимкнень чи може погоріти техніка? Що робити, щоб не погоріли?

Справна та якісна побутова техніка не повинна пошкоджуватись від вимкнень та увімкнень. Але якщо ви все ж переживаєте за неї, вимкніть побутові електроприлади з розеток коли світло зникне і увімкніть в розетку після відновлення електропостачання. Йдучи з дому краще вимкнути з мережі усе обладнання, окрім, можливо, холодильника.
 
7. Від чого залежить тривалість вимкнень?

Тривалість вимкнень залежить від стану енергосистеми України, від розпорядження диспетчера НЕК «Укренерго», від тривалості тривог, якщо вони є.
 
8. Де дізнатись про вимкнення?

Щоб вимкнення не застало зненацька, рекомендуємо ще раз знайти до якої групи ви належите на стартовій сторінці сайту обленерго під кнопкою «Графік аварійних вимкнень» (https://oe.if.ua/uk/shutdowns_table ). 
 
Сервіс, у якому в режимі реального часу буде висвітлена інформація про вимкнення та час відновлення електропостачання – на стартовій сторінці сайту під кнопкою «Немає світла» (https://energypay.oe.if.ua:8889/GAVTurnOff/ ).
Також всю цю інформацію можна побачити у чат-боті Viber: (https://chats.viber.com/oeifuabot)