Logo mob
Особистий кабінет

07 Грудня 2023, 13:00

Які особливості роботи енергетиків взимку

З настанням зимового періоду, роботи для прикарпатських енергетиків дещо побільшало. Основними причинами стали зниження температури та снігопади.

Зокрема, на Прикарпатті лише на вихідних було зафіксовано близько 100 знеструмлень, яких повністю вдалося ліквідувати за декілька днів. Найчастіша причина аварійних вимкнень взимку – налипання мокрого снігу на лінії електромереж, обледеніння проводів і, як наслідок, їхнє пошкодження або обрив проводів. Під вагою снігу падають гілки або й цілі дерева, що також можуть пошкодити мережі.

Тому від осені активно триває чистка траси ліній електропередачі, що сприяє зменшенню аварійних ситуацій. Окрім цього, завершені основні планові роботи підготовки до зими. Із зниженням температури важливо слідкувати за рівнем оливи в маслозаповнених апаратах та за підігрівом оливи в трансформаторах і вимикачах, щоб вона не втрачала свої властивості. Оскільки не всі підігріви автоматизовані, нерідко вмикати їх потрібно вручну. Якщо рівень оливи понизиться, обладнання може вийти з ладу та спричинити вимкнення електропостачання.

У випадку аварійних знеструмлень, ускладнює їх ліквідацію ожеледиця на дорогах. Енергетикам необхідно більше часу, щоб доїхати до місця знеструмлення, виявити місце аварії та усунути її. Сильний вітер і снігопад також можуть перешкодити виконанню робіт, тож у випадку негоди просимо з розумінням поставитися до можливої відсутності електроенергії. Слідкуйте за актуальною інформацією на наших сторінках:

Telegram - https://t.me/prykarpattyaoblenergo_official

Viber - http://surl.li/gpxos

Facebook - https://www.facebook.com/oe.if.ua

Які особливості роботи енергетиків взимку
Які особливості роботи енергетиків взимку