Logo mob
Особистий кабінет

08 Квітня 2024, 16:00

З підвищенням температури зростає ймовірність пожеж на енергооб’єктах

З настанням сонячних днів зростає ймовірність виникнення пожеж, зокрема на енергетичних об’єктах. Прикарпатські рятувальники також попереджають про високу пожежну небезпеку, що зберігатиметься протягом 9-11 квітня. Для того, щоб вогонь не став причиною тривалих і масових аварійних знеструмлень, важливо бути обачними та дотримуватися правил безпеки

Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» нагадують про охоронні зони ліній електропередачі (ЛЕП), ширина яких залежить від напруги лінії:

  • до 1 кВ - 2 метри
  • до 20 кВ – 10 метрів
  • 35 кВ - 15 метрів
  • 110 кВ - 20 метрів

У цих зонах Законом забороняється розводити вогнище, розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), нагромаджувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали, розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Навіть найменша іскра може стати причиною загорання енергооб’єктів чи обриву проводу. Окрім того, що це призведе до аварійних відключень, існує велика ймовірність ураження струмом.

Якщо ви стали свідком пожежі, терміново телефонуйте за номером «101». У випадку, коли вогонь охопив або підбирається до енергооб’єктів чи електроліній, - повідомте про проблему кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за телефоном: 0 80 50 40 20.