Logo mob
Особистий кабінет

28 Травня 2024, 13:30

Немає світла? Зачекайте з використанням генератора

У часи застосування графіків погодинних вимкнень, альтернативні джерела електроенергії стають хорошим вирішенням проблеми, особливо для власників бізнесу. Але перш, ніж придбати, до прикладу, генератор чи почати його використовувати, обов’язково потрібно ознайомитися з правилами безпеки.

За даними ДСНС, в Україні зросла кількість пожеж унаслідок використання резервних джерел живлення, в тому числі і генераторів. Лише від початку року в житлових будинках і спорудах сталося більше 5000 пожеж, через що загинула 551 людина. Багатьох інцидентів можна уникнути, якщо дотримуватися правил під’єднання до мережі та експлуатації.

Перед тим, як придбати генератор, переконайтеся, що купуєте сертифікований пристрій. Уважно ознайомтеся з інструкцією до початку його використання. Якщо ви невпевнені, що зможете самостійно встановити генератор, рекомендуємо звернутися до фахівця.

Не підключайте генератор до домашньої мережі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку. Ще краще буде продумати схему підключення генератора, виконуючи її через перекидний рубильник, блок автоматичного введення резерву (ABP), смартметр, пристрій для обмеження генерації тощо, щоб не подати від генератора зустрічну напругу в діючу електромережу.

Забороняється:

▪ вносити зміни в конструкцію генератора;

▪ розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;

▪ палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;

▪ відкривати кришку баку працюючого генератора;

▪ заправляти генератор при працюючому або не охолодженому двигуні;

▪ об’єднувати генератори у ланцюг;

▪ перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз'єму генератора.

Якщо ж генератор раптово зайнявся, знеструмте його та телефонуйте за номером «101».