Logo mob
Особистий кабінет

17 Червня 2024, 12:15

ГПВ застосовуються, але вимкнень немає – у чому причина?

Щодня НЕК «Укренерго» доводить ліміти для обленерго, відповідно до яких формуються графіки погодинних вимкнень. Якщо споживання електроенергії перевищує ліміт, ГПВ вступають у дію. Але бувають дні, коли попри застосування графіків, світло у споживачів є. У чому причина? Розповідають енергетики.

Одним з останніх прикладів була субота, 15 червня, коли обмеження мали діяти з 08:00 до 23:00. Натомість протягом дня було отримане розпорядження від диспетчера НЕК «Укренерго» про скасування застосування графіків до 21:00. Таке відбувається, якщо в певний момент ситуація в енергосистемі стає кращою або ж споживання відбувається у межах дозволених лімітів. Причинами можуть бути, до прикладу, сонячна погода чи вивід з ремонту енергоблока. Тоді енергетики мають можливість не вимикати електропостачання для споживачів.

Також схожа ситуація стається у тих випадках, коли ГПВ для споживачів позначені жовтим кольором – це означає можливе вимкнення. Якщо споживання в межах норми, тоді прикарпатців не вимикають, якщо перевищує – «жовті» години підпадають під знеструмлення. Тому важливо слідкувати за своєю чергою вимкнень, але при цьому бути готовими до нових вказівок про вимкнення.

Нагадуємо, що інформацію про ГПВ ми повідомляємо на наших офіційних каналах:

- Telegram - https://t.me/prykarpattyaoblenergo_official
- Viber - http://surl.li/gpxos

Зберігайте та слідкуйте!