Logo mob
Особистий кабінет

18 Червня 2024, 15:05

АТ «Прикарпаттяобленерго» звертається до інтернет-провайдерів

Станом на сьогодні зафіксовано 40 порушень серед інтернет-провайдерів Івано-Франківської області, які неправомірно розмістили свої мережі на опорах АТ «Прикарпаттяобленерго». Ці провайдери попередньо не уклали договір з компанією та самовільно розмістили технічні засоби електронних комунікацій на електроопорах, через що в липні їх буде демонтовано.

Список порушників опублікований на сайті Підприємства в розділі  «Партнерам» (Операторам, провайдерам телекомунікацій).

Відтак, провайдери протягом 30 календарних днів повинні були звернутися до обленерго та укласти договір, втім, значна частина цього не зробила. Відповідно до Процедури дій при виявлені самовільно підвішених технічних засобів телекомунікаційних мереж, працівники Прикарпаттяобленерго в липні цього року розпочнуть роботи з демонтажу мереж порушників. Усе зняте обладнання, яке зняте працівниками філії на мережах 0,4-10 кВ, біркує та передає на зберігання у центральний склад обленерго терміном на 1 рік. Якщо власник обладнання не звернеться про повернення демонтованого обладнання – його утилізують.

Щоб не допустити демонтажу мереж, інтернет-провайдерам терміново необхідно звернутися в Центр обслуговування клієнтів (м. Івано-Франківськ, вул. Надрічна, 4Б) та укласти договір з доступу до інфраструктури підприємства. Окрім цього, необхідно сплатити вартість незаконного користування опорами та штраф. Якщо провайдер звернеться до компанії вже після того, як його обладнання демонтують, оплатити потрібно буде і вартість робіт з демонтажу.

Важливо зазначити, що оператор системи розподілу не несе відповідальності за пошкодження майна при демонтажі. Тож енергетики наполегливо рекомендують провайдерам перевірити чи немає їх у списку неправомірного розміщення технічних засобів електронних комунікацій (https://www.oe.if.ua/uk/additional_services/64748b8ddb9c4214df844a2a), а якщо є – якнайшвидше звернутися в ЦОК для упорядкування взаємин.