04 Грудня 2024, 16:10
Спочатку такий трансформатор доставляється в цех і встановлюється на ремонтний майданчик. Фахівцями здійснюється зовнішній огляд, оцінюється технічний стан пристрою. Оскільки даний трансформатор потребував капітального ремонту, зокрема, через згорілі перемикачі напруги, спочатку з нього зливають оливу, видаляють забруднення, знімають бак та за допомогою крану витягують активну частину трансформатора (з магнітопроводом та обмотками). Далі виконується процес намотування нових обмоток та підготовка активної частини до сушки.
Сушка трансформатора здійснюється під наглядом працівників цеху, які контролюють температуру, тиск і вологість. Процес сушки може займати до 20 днів часу, а капітальний ремонт одного такого трансформатор – майже місяць.
Після того, як усі попередні роботи зроблені, висушену активну частину знову встановлюють у бак, монтуються перемикачі, контакти та ізолятори. Злиту раніше оливу відфільтровують, перевіряють, чи не потребує вона цілковитої заміни. Якщо ні, тоді знову заливають у бак, після чого проводять електричні випробування трансформатора.
Щоб провести капітальний ремонт трансформатора, необхідно залучити мінімум трьох працівників цеху. Наприкінці трансформатору «видають» оновлений техпаспорт, транспортують та встановлюють на потрібну локацію.
Процес ремонту трансформатора – складний і тривалий, але без нього обійтись було б неможливо. Від місця генерування до місця споживання електроенергія проходить довгий шлях, змінюючись при цьому у класі напруги кілька разів. Окрім того, що трансформатор призначений для підвищування або пониження напруги, він також забезпечує захист обладнання, запобігає коротким замиканням та забезпечує стабільну роботу мереж.