24 Квітня 2025, 15:05
Енергетики пояснюють, що у сонячні дні вдень спостерігається надлишок потужності в енергосистемі. Це пов'язано з активною роботою сонячних електростанцій, які виробляють значну кількість електроенергії.
Якщо не використовувати цю енергію, доводиться обмежувати роботу самих станцій, що є нераціональним для всієї енергосистеми. Ввечері, коли сонце вже не генерує електроенергію, навантаження на нергосистему різко зростає. У цей час доводиться залучати інші, менш екологічні та дорожчі види генерації. Тому "Укренерго" закликає не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно у вечірні години, щоб уникнути перевантаження мережі та можливих відключень.
Ще однією причиною для перенесення споживання на день є те, що надлишок електроенергії вдень складно експортувати до сусідніх країн, адже у них також працюють потужні сонячні електростанції. Відтак, українцям пропонують максимально використовувати енергію сонця саме у світлий час доби - це дозволить уникнути обмежень і зберегти стабільність енергосистеми. У хмарні та холодні дні, коли виробіток сонячної енергії зменшується, енергетики радять навпаки - переносити використання потужних приладів на вечірні або нічні години. Це пов'язано з обмеженням генерації вдень і підвищеним попитом у пікові періоди.
За словами представників "Укренерго", різниця між споживанням у хмарні та сонячні дні може дорівнювати потужності кількох енергоблоків великих теплових електростанцій. Тому навіть незначна зміна звичок споживання електроенергії кожного українця допоможе стабілізувати роботу енергосистеми та зменшити ризик відключень у майбутньому.
UA.News 2025.04.18 14:24