April 11, 2025 09:30
За його словами, різке падіння температури та погані погодні умови призвели до значного зростання навантаження на енергосистему. Однак, наявне обладнання дозволяє наразі контролювати ситуацію. Нестачу енергії у системі компенсують імпортом."Використовуючи внутрішні ресурси та активно імпортуючи, енергетики збалансовують енергосистему, щоб уникнути можливих обмежень. Тому існує дефіцит у вечірній час, це об'єктивна реальність", - зазначив Бойко.
Він також повідомив, що з 1 квітня максимальна пропускна здатність імпорту електроенергії з Європи складає 1,7 ГВт, але на повну потужність цей об'єм не використовується.
"У нічний час та в період активної сонячної роботи є години, коли Україна експортує надлишки електроенергії", - пояснив член наглядової ради.
Бойко підкреслив, що енергетики роблять все можливе, щоб уникнути відключення електроенергії під час піківого споживання влітку.
Також він нагадав, що встановлення графіка відключень влітку 2024 року було обумовлено паралелейною роботою кампанії з ремонту електростанцій та усунення наслідків російських кібератак."На сьогоднішній день енергетики розробили заходи, завдяки яким можливо уникнути такого сценарію. Ремонти обладнання заплановано так, щоб мінімізувати періоди нестачі, а їх розміри не перевищують максимальну пропускну здатність для імпорту", - додав Бойко.
Джерело: INKORR 2025.04.10 22:35